Μονάδα Βιοϊατρικής Τεχνολογίας

Α' Καρδιολογική Κλινική, Ιατρική Σχολή Παν/μίου Αθηνών

Ανακοινώσεις

Πρόσκληση συνεργασίας στα πλαίσια έρευνας στη Μονάδα Βιοϊατρικής Τεχνολογίας της Ιατρικής Σχολής Αθηνών

Βράβευση 5-ετών φοιτητών που θα αριστεύσουν στο μάθημα "Καρδιολογία"

Η βράβευση θα πραγματοποιηθεί στα πλαίσια του Διεθνούς Καρδιολογικού Συνεδρίου Cardio Athena 2016, 18 & 19 Μαρτίου 2016, Royal Olympic, Αθήνα.

Πρόσκληση σε διάλεξη του Ιάπωνα Καθηγητή Βιοϊατρικής Τεχνολογίας, Dr. Shigehiro Hashimoto | Τρίτη 1.9.2015, Αίθουσα Πολυμέσω ΕΜΠ, Ζωγράφου. "Acceleration of differentiation and orientation of cultured cell by bio-mechatronics methodology"

Conference on Bio-Medical Instrumentation and related Engineering and Physical Sciences (BIOMEP 2015)

Department of Biomedical Engineering, TEI of Athens, June 18-20, 2015

ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΜΕΛΕΤΗΣ ΤΗΣ ΥΠΕΡΤΑΣΗΣ

ΥΠΕΡΤΑΣΗ: ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗ   |   25η σειρά 2014 – 2015

Πρόγραμμα Σεμιναρίων
Ξενοδοχείο Divani-Caravel, Βασ. Αλεξάνδρου 2, Αθήνα
Έναρξη 15 Νοεμβρίου 2014, 9 π.μ. - 1 μ.μ.
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΥΠΕΡΤΑΣΗΣ
HELLENIC SOCIETY OF HYPERTENSION

Εξ αποστάσεως πρόγραμμα εκπαίδευσης (e-learning course): "Η Νανοτεχνολογία στις Βιοϊατρικές επιστήμες"

2014 ESH/ISH BPM Satelitte Symposium entitiled "Peripheral and Central Blood Pressure Measurement: Current Status, Practical Application, Future Research"

Friday 13 June 2014, Megaron Athens, Room MC3

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: "Νεώτερες μη-επεμβατικές μέθοδοι και τεχνολογίες εκτίμησης του συνολικού καρδιαγγειακού κινδύνου: Από τη θεωρία στην πράξη".

Σάββατο 31 Μαΐου 2014, Αθήνα

CARDIO-TECH: 1st International Meeting on Cardiovascular Engineering and Technology

Saturday 5 April 2014, Royal Olymic Hotel, Athens, Greece

«Πανόραμα Επιχειρηματικότητας & Σταδιοδρομίας»

Στις 28-30 Μαρτίου διοργανώνεται για 4η φορά το «Πανόραμα Επιχειρηματικότητας & Σταδιοδρομίας» στο Μέγαρο Μουσικής.

Νέος εσωτερικός κανονισμός εκπόνησης διαδακτορικής διατριβής

της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΕΡΕΥΝΑΣ

Περισσότερες πληροφορίες για τους σχετικούς νόμους και κανονισμούς (ιστοσελίδα Γραμματείας της Ιατρικής Σχολής)